Trwa wczytywanie systemu ...

Znamy się, przyjaźnimy i pływamy razem od lat. Spotykamy się na wodzie i prywatnie. Możemy na siebie liczyć, bo żeglarstwo to dla nas pewien zestaw cech charakteru, szacunek dla ludzi i morza.

„I chociaż życie jest jak rejs i dość istotne, dokąd gnasz to najważniejsze w odpowiedniej być załodze!”

 

 

Agata Omielczenkow

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Jako 16-latka powiedziałam, że będę pływać jachtem w Chorwacji. To nie było marzenie, ale plan, który został zrealizowany. Dzisiaj jest to mój zawód.

Uprawnienia: Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Voditelj Brodice, radiooperator SRC, ISSA Master of Yacht, Instruktor Żeglarstwa, pierwsza pomoc (Emergency Responder CPR(BLS).First Aid – Adult/Child/Infant), bezterminowa licencja na uśmiech :)

  rozwiń    

Andrzej Brońka

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Uprawnienia:  Kapitan jachtowy, na morzu od 31 lat,  na Adriatyku od 16 lat, wokalista jazzowy, juror Festiwalu „SHANTIES”, Komandor Regat PSB, Komandor Krakowskiego Królewskiego Klubu Żeglarskiego (KKKŻ), zainteresowania inne: narciarstwo, paragliding, muzyka, muzyka.

Ulubione akweny – jako że jestem żeglarzem z gatunku ciepłolubnych, większość rejsów prowadzę po wodach Morza Śródziemnego; Adriatyk, Morze Jońskie, Morze Egejskie, oraz rejsy w rejonie Wysp Karaibskich. Oczywiście, co roku Bałtyk i WJM.

  rozwiń    

Waldemar Mieczkowski

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Pochodzę z Białegostoku. Tam zaczynałem swoją przygodę ze śpiewaniem i żeglowaniem. Wstąpiłem do 9 Białostockiej Drużyny Wodnej „Błękitna Dziewiątka” i w ten sposób związałem się także z harcerstwem. Zostałem komendantem CWM i wieloletnim kapitanem flagowego żaglowca ZHP – s/y „Zawisza Czarny”.

Jako szantymen Waldek zaczynał 1979 roku, kiedy w swoim rodzinnym mieście założył zespół bez nazwy, z którym zdobył Grand Prix białostockiego festiwalu Kopyść. 

  rozwiń    

Magdalena Kraszewska, animatorka

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Magda to animatorka czasu wolnego, podróżniczka i pasjonatka żeglarstwa.

Propaguje aktywny tryb życia. Z powodzeniem bierze udział w konkursach i programach związanych ze swoją pasją i pracą. Zwyciężczyni programu „Zdrowie Wyszczuplanie”. Była również gościem m.in. w TVN, Radiu Zet, Radiu Gdańsk i wielu innych mediach.

Z wykształcenia jest nauczycielką języka angielskiego i pedagogiem, co z powodzeniem wykorzystuje w pracy animatorki.

  rozwiń    

Adam Ziółkowski

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, operator SRC, Instruktor ISSA

Urodziłem się 02.09.1984 w Łodzi. W Łodzi przyszło mi też zdobywać wykształcenie, ukończyłem Matematykę Stosowaną na Politechnice Łódzkiej.

Przygodę z żeglarstwem zacząłem jeszcze za czasów szkoły średniej. Swoje pierwsze żeglarskie szlify zdobywałem na jeziorach, ale dość szybko poczułem, iż jezioro jest zbyt małe. 

  rozwiń    

Jacek Pawlusiak

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Uprawnienia: Kapitan Jachtowy, Voditelj Brodice, Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Motorowodny, Sailing Certificate of Achievement  ISSA, Radiooperator  Short Range Certificate  RYA,  Certyfikat  STCW,  Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, Nurek PADI, Instruktor narciarski  SITN i MEN.

Pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobyłem w 1987 r. Początki przygody z żeglarstwem to Mazury, Bałtyk a z czasem cieplejsze akweny. Na kilka sezonów zdradziłem łódki na rzecz windsurfingu. Od roku 2001, żegluję po Adriatyku, gdzie dodatkowo zajmuję się nurkowaniem oraz wędkarstwem sportowym spod znaku Big Game Fishing.

  rozwiń    

Kuba Stępniewicz

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Pływam odkąd pamiętam, trochę po śródlądziu, trochę po Bałtyku, dużo w Chorwacji. Zaczynałem od Omeg, potem przesiadłem się na nieco większe Micro.

Gdy pierwszy raz popłynąłem na Bałtyk wiedziałem już w którą stronę mam iść. Niewiele jest na świecie piękniejszych rzeczy niż jacht prujący wodę pod pełnym ożaglowaniem.

Na wodzie staram się dać z siebie wszystko, aby każdy rejs był niezapomnianym przeżyciem (oczywiście w sensie pozytywnym ;). 

  rozwiń    

Piotr Ostrowski

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Od czasu kiedy rozpocząłem swoją przygodę z żeglarstwem miałem okazję doświadczyć żeglugi i żeglarstwa w całej rozpiętości skali Beauforta. Sztormów miałem nie miłą okazję doświadczać zarówno na Bałtyku (do 8B), Śródziemnym 12B i Atlantyku 9-12B. jak również na Adriatyku (do 10 B).

Odwiedziłem różne porty: Szczecin, Świnoujście, Sasnitz, Bornholm, Travemünde, Bornholm, Gdynia, Hel, Kiel, Waterford, Dublin, DunLaoghaire, Greenock, Stromnes, Kirkwal, Lerwick, Stavanger, La Coruna, Lizbona, Setubal, Funchal, Aveiro, Nicea, Monte Carlo, San Remo, Imperia, Genua (Aeroporto, PortoAntico) La Spezia, Livorno, Calvi, Ajaccio, Bonifacio, Portoferraio, Olbia, Palermo, Trapani, Civitaveccia i wiele portów chorwackich.

  rozwiń    

Radosław Błoch

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Przygodę na wodzie rozpocząłem 25 lat temu, gdy miałem 20 lat. Sam teraz też mam – 20 lat  :), no może trochę więcej, ale żeglarstwo i kontakt z ludźmi to dla mnie niesamowita energia, która pozwala zachować dobry humor i ciekawość świata.

Mój pierwszy rejs był to rejs na Bahamy. Poważny początek. Później odkryłem śródlądzie – jeziora Pojezierza Lubuskiego. Z Kościańskim Klubem Żeglarskim poznawałem Mazury i tak to się zaczęło.

  rozwiń    

Włodek Kopeć

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Papierkowo:

Kapitan Jachtowy (2005) Instruktor Żeglarstwa (2001) UKF/DSC (2000/2006) Basic Safety Training Certificate STCW 95 (Indywidualne techniki ratunkowe Ochrona przeciwpożarowa Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna).

Staż – ok 30 tysięcy Mm – dotąd liczyłem.

  rozwiń    

Jakub Szczęsny

Yachtica Charter, Rejsy Morskie, Szkoleniowe, Wakacyjne

Uprawnienia: jachtowy sternik morski PZŻ oraz Voditelj Brodnice, STCW 95

Lubisz słońce, dzikie zatoki, rajskie plaże i bezludne wyspy? Kochasz lazurową wodę i dobrą porcję aktywnego wypoczynku? Kipisz radością z uśmiechem na ustach kiedy morska bryza smaga Cię po twarzy a nad Twoją głową, w gorącym słońcu prężą się żagle pełne wiatru? A Ty stoisz za sterem, opalasz się na dziobie lub ze spokojem ducha siedzisz na burcie i wpatrujesz się w horyzont…

  rozwiń    
 

 

  Powiedz nam ...


do
Super oferty
Karaiby 2018

Dwa rejsy na Karaibach:

 

Termin 1: 24.11 - 04.12.2018

Termin 2: 04.12 - 15.12.2018

 

Jacht: Lagoon 42 (2017)

 

Zaprasamy, więcej na - http://yachticacharter.pl/oferta-rejsy-rejsy_karaiby

Bavaria 46 Cruiser

Z uśmiecham informujemy, że rejsy morskie i kursy żeglarskie w 2018 roku będą odbywać się na naszym nowym jachcie Bavaria 46 Cruiser :)

 

Wygodna, bezpieczna i komfortowa jednosta pozwoli w pełni cieszyć się żeglowaniem, słońcem i wakacjami :)

Rejs turystyczny na katamaranie

6-cio kabinowy katamaran z ogrzewaniem WEBASTO czeka na rejsowiczów.

 

Panele słoneczne, 2 lodówki, telewizor LCD z DVD/USB umilą czas a wygodne wnętrze katamaranu zaprwni komfor żeglowania.

 

Zapraszamy w terminie 21 - 28 kwietnia na wspaniały rejs :)

 

Więcej na http://yachticacharter.pl/oferta-rejsy-rejsy_katamaran

Manewrówka na katamaranie

Kolejne kursy manewrowania katamaranem już w kwietniu.

 

Tym razem poznamy specyfikę kierowania katamaranem Lagoon 380. Ta marka to najczęściej czarterowany typ katamaranów.

 

Jacht jest wyposażony w ogrzewanie, co umili wieczorny odpoczynek po manewrach.

 

Zapraszamy.

Sezon 2018

Prezentujemy ofertę na sezon 2018:

 

- czartery jachtów,

- rejsy europejskie

- rejsy egzotyczne

- szkolenia żeglarskie

 

Nasze żeglarskie propozycje dostępne są tutaj.

 
© 2013-2018 Yachtica Charter - Agata Omielczenkow | NIP 731-182-71-36 | REGON 146202236 | info@yachtica.pl | wykonianie i oprogramowanie: KD Admin